Skip to content

Vinařský Mikulov – výlet s degustací vín

Produkční potenciál vinic v České republice je 19 633,45 ha, přičemž osazených ploch je celkem 17 198,05 ha. Ve vinařské oblasti Morava se nachází 16 536 ha vinic a v Čechách 662.

Vinařská oblast Morava se dále dělí na čtyři podoblasti: mikulovskou – 4 432 ha, slováckou – 4 188 ha , velkopavlovickou – 4 741 ha a znojemskou – 3 153 ha. Na Moravě se nachází také nejvíce vinařských obcí (312), viničních tratí (1 126) a pěstitelů (18 874). Každý občan České republiky v průměru za rok vypije cca 20,1 l.

Mikulovská vinařská podoblast je jednou ze čtyř podoblastí vinařské oblasti MORAVA. Charakteristickou a z daleka viditelnou dominantou Mikulovské podoblasti je vápencový masiv Pavlovských vrchů. Na jeho úbočích a v širším okolí jsou rozšířeny vápenité jíly, písky i mohutné sprašové návěje.

Chcete zažít jedinečnou atmosféru s terénní degustací, procházku vinicemi se sklenkou vína nebo projížďkou vinicemi na kole, řízenou  degustaci s odborným výkladem?

Zařídíme vám návštěvu vybraného vinařství spojenou nejen s degustaci, ale i prohlídkou sklepa a vinařské technologie s výkladem. Budete seznámeni nejen s vybranými víny, ale zároveň budete mít možnost se podívat do výrobních prostor a seznámit se s procesem zpracování hroznu a výroby vína.

Celodenní vinařský výlet spojený s návštěvou vybraného vinařství, prohlídkou technologie a zároveň procházkou po vinici s malou „terénní“ degustací – maximální vinařský zážitek.

Dopoledne se setkáte ve vinařství a na přivítanou ochutnáte několik vybraných vín. Následně se přesunete do vinice na malou procházku s terénní degustací vín, která pochází přímo z navštívené vinice, kde vám bude vysvětleno jak půda, topografie a mikroklima dané vinice ovlivňuje charakter a výslednou chuť vína. Poté se přesunete nazpět do vybraného vinařství k prohlídce výrobních prostor a další degustaci.

Více informací a objednávky na hana.lepkova@pivoavino.cz

Fota © Ing. Hana Lepková

Kategorie

Dejte nám Like na FB

Facebook Pagelike Widget
sidebar-img
sidebar-img
sidebar-img
sidebar-img
sidebar-img

Neváhejte nás kontaktovat