Skip to content

Via Ferrata Ledová stěna

V roce 2015 díky podpoře města Bystřice nad Pernštejnem a obce Vír vznikly ve Víru dvě via Ferraty – Via Ferrata Ledová stěna a Via Ferrata Jezerní stěna. O pět let později přibyla třetí – Via Ferrata Horní vyhlídka. Zhotovitelem a správcem zajištěných cest je Ledová stěna Vír, z.s.

K nástupu do první ferraty ve Víru Vás zavedou kamenné schody vinoucí se svahem od chaty Krabička k východní stěně Velké věže. Jistící lano vede po celou dobu po levé ruce a stoupá nejdříve východní, a dále severní stěnou k vrcholu Velké věže, který obchází, a přivádí návštěvníky na pět metrů dlouhý lanový most. Dalším strmým výšvihem pokračuje na vyhlídku, kde je jistící lano přerušeno (v současné době zde není instalováno zábradlí). Dále pokračuje po asi pěti metrech na hřeben, kde v místě přechodu skalnatého hřebene ve svah ferrata končí.

Na ferratu navazuje značená stezka vedoucí k ferratě Horní vyhlídka, na hráz VD Vír I a dále k nástupu do ferraty na Jezerní stěně. Sestupová cesta vede jižním svahem hřebene k východní stěně Velké věže a zpět ke Krabičce. Více informací zde.

Fota © Ing. Hana Lepková

Kategorie

Dejte nám Like na FB

Facebook Pagelike Widget

Neváhejte nás kontaktovat