Skip to content

Přírodní zahrada U Smrku

Přírodní zahrada U Smrku je komunitním projektem občanského sdružení Smrk. Nachází se v brněnské městské části Královo Pole. Od roku 2004 je zahrada dějištěm mnoha kulturních akcí, od hudebních vystoupení po duchovně zaměřené semináře, používají ji školy, kroužky, kluby.

Zahrada je ekologicky velmi cenná, roste zde památný smrk, který má ve věku 40 let parametry stoletého stromu a v jeho ochranném pásmu probíhá přirozená reprodukce semenáčků pro obohacování genofondu lesů okolo Brna. Místo je hnízdištěm některých druhů ptáků, žije zde i mnoho živočichů a volně rostoucích rostlin v bylinném patře. Zahrada má základní vybavenost nutnou pro nejrůznější činnosti (společenský altán, kompostovací WC, studna, ohniště, cvičná louka, masážní stezka, bylinková spirála, jezírko …), zajímavý je přístřešek pod smrkem, kde je ve vánočním období umístěn slámový betlém vytvořený výtvarníkem s figurami ve skutečné velikosti. Slámové figury zvířat jsou v průběhu roku rozmístěny po celé zahradě.

Vstup do zahrady je zdarma s možností dobrovolného příspěvku

Do zahrady není povolen vstup psům, ale mohou být s někým či uvázáni před zahradou v prostoru psího výběhu

V zahradě je možno pořádat workshopy, semináře, cvičení, koncerty, posezení u ohně, různé oslavy atd. po předběžné domluvě a s přiměřeným programem

Fota © Ing. Hana Lepková

Kategorie

Dejte nám Like na FB

Facebook Pagelike Widget

Neváhejte nás kontaktovat