Naučná stezka Po starých názvech Jamného

Stezka je značená dřevěnými ukazateli s místními názvy – takovými, které nejsou oficiální, ale mezi zdejšími lidmi jsou zažité už po dlouhé roky.

Slavnostní otevření proběhlo příznačně při druhém ročníku „Setkání jamenských rodáků“.

Před samotným otevřením byla uctěna památka padlých rodáků v první světové válce a byl položen věnec k památníku. Následně se zúčastnění přesunuli k rozcestníku, který se nachází u cesty z Jamného do Lomničky, kde byla symbolicky přestřižena stuha a stezka oficiálně otevřena. V rámci setkání rodáků proběhla rovněž výstava historických fotografií a motocyklů i čtení z kroniky. Byl také přichystaný program pro děti v nově zbudovaném komunitním centru.

Více informací zde

Fota © Ing. Hana Lepková

Share Button
This entry was posted in Brno a okolí, Jižní Morava. Bookmark the permalink.

2 Responses to Naučná stezka Po starých názvech Jamného

 1. Nejhorší NS v Česku says:

  Dobrý den,
  navštívil jsem tuto NS a musím konstatovat, že jsem byl naprosto zklamán. NS není vůbec značena!!! Někdo asi vůbec nevím, jakou značkou se NS označuje. Prostě hrůza, pokud tedy nemáte s sebou chytrý telefon, tak nevíte, kudy kam. A to ještě pozor, když jdete z Jamného směrem kolem potoku Lomnička a máte pak od něj odbočit vlevo, tak vůbec není značení, kterou cestou (ze dvou) se vydat. Tak se vám klidně může stát, že jdete někam, neznámo kam, a cesta najednou končí. Ještě jsem zapomněl zmínit, nechoďte sem na podzim, protože se budete brodit v blátě, potok není pomalu ani kde přejít. Prostě hrůza a hrůza. Jedna z nejhorších NS, co jsem kdy viděl. O nějakých informačních tabulích si můžete nechat jenom zdát. Nedoporučuji. Nikdo se o ní asi nestará.
  MH

  • Reakce na komentář says:

   Dobrý den, děkujeme za váš komentář, který třeba přispěje k lepšímu značení této nové naučné stezky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.