Skip to content

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou léží v malebném údolí řeky Bečvy.

Patří tak k nejstarším lázním na Moravě. V roce 1553 nechal majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí vybudovat kamenné lázně, do nichž svedl léčivé minerální prameny s vysokým obsahem blahodárně působícího oxidu uhličitého.

Léčebné pobyty jsou vhodné zejména pro rehabilitaci oběhového a nervového systému, pohybového aparátu, léčbu poruch látkové výměny  a obezity.

Již ve třicátých letech 20. století byly vědecky prokázány léčivé účinky zdejší unikátní minerální vody při léčení srdečně-cévních onemocnění. Tato silně mineralizovaná uhličitá voda získávaná z Kropáčova a Jurikova pramene patří mezi nejkvalitnější svého druhu. Cenné je její uplatnění při vodoléčbě či v suchém plynovém bazénu, neboť je prokázáno,  že vysoký podíl oxidu uhličitého přispívá ke snižování krevního tlaku.

Malebná krajina a rozsáhlý park obklopující lázně přímo vybízí k procházkám i výletům po okolí, kde narazíte na zajímavé přírodní, kulturní či historické památky. Přímo v areálu lázní se nachází vstup do Zbrašovských aragonitových jeskyní, kde můžete při komentovaných prohlídkách obdivovat unikátní krasovou výzdobu. Lázněmi prochází známá turistická stezka vedoucí ke zřícenině hradu Helfštýn. Navštívit můžete také nedalekou Hranickou propast.

Více informací o lázních naleznete zde.

Fota © Ing. Hana Lepková

Kategorie

Dejte nám Like na FB

Facebook Pagelike Widget

Neváhejte nás kontaktovat