Skip to content

Cyklistické vinařské stezky s průvodcem

Nabízíme vám vinařské cyklistické výlety s průvodcem. Kola vám zapůjčíme, povedeme a provedeme celou akcí a ještě vás seznámíme s vinařem, jehož vína budete degustovat.  Prožijte s námi tuto jedinečnou zážirkovou akci.  V případě zájmu vám zařídíme i stylové ubytování.

Trasa č. 1

Setkání s vinařem ve vinici a degustace, při které se dozvíte jak půda, reliéf a topografie krajiny, sluneční expozice, nadmořská výška, svažitost..ovlivňují charakter vína. Toto je základ a tajemství každého vína – místo, kde vše vzniká a které ovlivňuje výsledný produkt.

Délka v km: 25 km, přibližná délka trvání: 5 hod.

Náročnost: 1, počet vín: 4, cena za osobu 850 Kč.  Počet osob 1 – 15

Trasa č. 2

První část vás provede vinicí, kde se při terénní degustací setkáte s vinařem ( viz trasa č. 1). Následně návštěva vybraného vinařství sdružení Mikulovských vinařů – setkání s vinařem, prohlídka vinařství s výkladem a řízenou degustací.

Délka v km: 20 km, přibližná délka 5 hod, náročnost 1, počet vín 9, cena za osobu: 1150 Kč

Trasa č. 3

Trasa začíná ve vinařství Turold, zde setkání s vinařem, prohlídka sklepa a degustace. Následně vyrazíte na cyklotrasu po našich vinicích. Další zastávkou je vinařský penzion PASTUŠKA, kde vás čeká degustace vín Vinařská Lípa.  Z Pastušky pak pak zamíříte do našich vinic v katastru vinařské obce Novosedly na viniční trať Stará hora, kde je pro vás připraveno setkání s vinařem a terénní degustace. Odtud pak zamíříte směr Rakousko a po cyklistické stezce podél hranic zamíříte zpět do Mikulova na prohlídku a degustaci rodinného Vinařství Mikulov, kde bude trasa ukončena přípitkem na všechny zúčastněné!

Délka v km: 40 km, délka trvání: 9 hod, náročnost: 2, počet vín: 15, cena za osobu: 1600 Kč

V ceně je zahrnuto:

  • cyklistický průvodce, odborný výklad vinaře a prohlídka vinice/vinařství, degustovaná vína a pronájem kola
  • objednávky na: hana.lepkova@pivoavino.cz

Nejširší sortiment vybavení značek SCOTT a Bergamont, Head, POC, Odlo, Fischer, Dynafit, Stockli, Outdoor Research, Fjallraven, Colmar i další specialitky si prohlídnete klikem na obrázek níže:

Fota © Ing. Hana Lepková

Kategorie

Dejte nám Like na FB

Facebook Pagelike Widget

Neváhejte nás kontaktovat