Skip to content

3 nejlepší moravské cyklostezky

3 nejlepší moravské cyklostezky, které si užijete i s rodinou

Vyrážíte s rodinou či přáteli na Moravu za krásami vinic, sklípků, památek a přírody? Určitě si s sebou nezapomeňte vzít kola nebo si je alespoň vypůjčte v některé s místních půjčoven. Malebné nenáročné trasy totiž nabízejí nevšední zážitky. Vybrali jsme pro vás tři nejkrásnější, které hravě zvládnete i s dětmi.

Kromě níže uvedených cyklostezek doporučujeme:

IMAG0576 DSC_0417

1. Nivními lesy a zámeckými komnatami (trasa Břeclav – Mikulčice)

Nejoblíbenější cyklotrasou Slovácka se stala trasa vedoucí  z Břeclavi přes Pohansko a Lanžhot do Mikulčic a troufáme si říci, že ji bez problémů zvládnete i s malými dětmi. Měří celkem 24,8 km a maximální dosažená nadmořská výška je 197 m n. m.  Mapa zde. Cestou si prohlédnete renesanční zámek v Břeclavi, zámecký park, který volně navazuje na lužní lesy biosférické rezervace Dolní Morava, ale i řadu dalších památek (slovanské hradiště – Valy, Kostice, Tvrdonice apod.) a užít si spoustu jihomoravských zážitků.

DSC_0407 DSC_0409

2. Údolím řeky Moravy k Baťově kanálu (trasa Veselí nad Moravou – Hodonín)

Tok řeky Moravy kopíruje romantická cyklotrasa vedoucí z Veselí nad Moravou do Hodonína. Trasa měří celkem 31,3 km a dosahuje maximální nadmořské výšky 200 m. Cestou můžete navštívit četné památky ve Veselí nad Moravou, skanzen ve Strážnici, kde si kromě tradičních lidových řemesel prohlédnete také expozici historie pěstování vína. Kilometr cyklostezky zároveň vede kolem proslulého Baťova kanálu. Mapa zde.

DSC_1747

3. Za perlami jižní Moravy (trasa Nový Přerov – Břeclav)

Trasa dlouhá 37,3 km procházející kolem česko-rakouského pohraničí vás provede těmi nejkrásnějšími místy Moravy. Vyjížďka je to nenáročná, vystoupáte maximálně do nadmořské výšky 233 m n. m.  a přitom shlédnete celou památkovou rezervaci Mikulov, Lednicko-Valtický areál i poměrnou část CHKO Pálava, kde se svezete kolem rybníků (Nesyt, Nový rybník) a napříč lužními lesy. Mapa zde.

Nejširší sortiment vybavení značek SCOTT a Bergamont, Head, POC, Odlo, Fischer, Dynafit, Stockli, Outdoor Research, Fjallraven, Colmar i další specialitky si prohlídnete klikem na obrázek níže:

Fota © Ing. Hana Lepková

Kategorie

Dejte nám Like na FB

Facebook Pagelike Widget
sidebar-img
sidebar-img
sidebar-img
sidebar-img
sidebar-img

Neváhejte nás kontaktovat