3 nejlepší moravské cyklostezky

3 nejlepší moravské cyklostezky, které si užijete i s rodinou

Vyrážíte s rodinou či přáteli na Moravu za krásami vinic, sklípků, památek a přírody? Určitě si s sebou nezapomeňte vzít kola nebo si je alespoň vypůjčte v některé s místních půjčoven. Malebné nenáročné trasy totiž nabízejí nevšední zážitky. Vybrali jsme pro vás tři nejkrásnější, které hravě zvládnete i s dětmi.

IMAG0576 DSC_0417

 

1. Nivními lesy a zámeckými komnatami (trasa Břeclav – Mikulčice)

Nejoblíbenější cyklotrasou Slovácka se stala trasa vedoucí  z Břeclavi přes Pohansko a Lanžhot do Mikulčic a troufáme si říci, že ji bez problémů zvládnete i s malými dětmi. Měří celkem 24,8 km a maximální dosažená nadmořská výška je 197 m n. m. Cestou si prohlédnete renesanční zámek v Břeclavi, zámecký park, který volně navazuje na lužní lesy biosférické rezervace Dolní Morava, ale i řadu dalších památek (slovanské hradiště – Valy, Kostice, Tvrdonice apod.).

DSC_0407 DSC_0409

2. Údolím řeky Moravy k Baťově kanálu (trasa Veselí nad Moravou – Hodonín)

Tok řeky Moravy kopíruje romantická cyklotrasa vedoucí z Veselí nad Moravou do Hodonína. Trasa měří celkem 31,3 km a dosahuje maximální nadmořské výšky 200 m. Cestou můžete navštívit četné památky ve Veselí nad Moravou, skanzen ve Strážnici, kde si kromě tradičních lidových řemesel prohlédnete také expozici historie pěstování vína. Kilometr cyklostezky zároveň vede kolem proslulého Baťova kanálu.

DSC_1747

3. Za perlami jižní Moravy (trasa Nový Přerov – Břeclav)

Trasa dlouhá 37,3 km procházející kolem česko-rakouského pohraničí vás provede těmi nejkrásnějšími místy Moravy. Vyjížďka je to nenáročná, vystoupáte maximálně do nadmořské výšky 233 m n. m.  a přitom shlédnete celou památkovou rezervaci Mikulov, Lednicko-Valtický areál i poměrnou část CHKO Pálava, kde se svezete kolem rybníků (Nesyt, Nový rybník) a napříč lužními lesy.

1098008_10200564029570306_830483345_n

 

DSC_1690

Fota © Ing. Hana Lepková

Share Button
This entry was posted in Jižní Morava, Pálava a Lednicko-valtický areál, Slovácko, Znojmo a Podyjí. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *